Po słabszej dyspozycji na koniec roku wydaje się nie być już śladu. Złą passę przełamaliśmy na wyjeździe Kielcach z PGE VIVE II. Kończąc rundę zasadniczą na Handlowym, pokonaliśmy Grunwald Rudę Śląską, zapewniając sobie awans do rundy finałowej z drugiego miejsca.

Do decydującego etapu rozgrywek zabieramy punkty oraz bilans bramkowy z meczów rozegranych przeciwko trzem innym drużynom, które awansowały do grupy mistrzowskiej. Łączymy się z czterema najlepszymi zespołami z grupy B naszej ligi i tak znajdujemy się w ósemce walczącej o awans do 1 ligi. Pozostałe 8 drużyn broni się przed spadkiem. W tabeli grupy mistrzowskiej zajmujemy 3 miejsce, ustępując niepokonanej do tej pory SPR Wiśle Sandomierz oraz AZS UJK Społem Kielce, który wyprzedza nas jedynie lepszym bilansem bramkowym. Przed nami decydujące mecze w sezonie. Jesteśmy w gronie najlepszych, aby myśleć o kolejnych wygranych, musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Trzecia drużyna grupy mistrzowskiej? Walczymy dalej… apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pierwszy mecz grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków już dzisiaj o godzinie 18:00 w Hali MOSiR przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego 32.

 

II Liga gr. IV 2018/2019

PozycjaDrużynaMZPB+B-B+/-PKTP-
1AZS AGH Kraków302368967141827020
2AZS UJK Społem Kielce21181661516145575
3SPR Grunwald Ruda Śląska221110621623-23530
4SPR Wisła Sandomierz1310139233557335
5PGE VIVE II Kielce21911524571-472933
6AZS Politechnika Krakowska108225919861246
7VIRET CMC Zawiercie138536836172415
8AZS UE w Krakowie1063247200471911