Po słabszej dyspozycji na koniec roku wydaje się nie być już śladu. Złą passę przełamaliśmy na wyjeździe Kielcach z PGE VIVE II. Kończąc rundę zasadniczą na Handlowym, pokonaliśmy Grunwald Rudę Śląską, zapewniając sobie awans do rundy finałowej z drugiego miejsca.

Do decydującego etapu rozgrywek zabieramy punkty oraz bilans bramkowy z meczów rozegranych przeciwko trzem innym drużynom, które awansowały do grupy mistrzowskiej. Łączymy się z czterema najlepszymi zespołami z grupy B naszej ligi i tak znajdujemy się w ósemce walczącej o awans do 1 ligi. Pozostałe 8 drużyn broni się przed spadkiem. W tabeli grupy mistrzowskiej zajmujemy 3 miejsce, ustępując niepokonanej do tej pory SPR Wiśle Sandomierz oraz AZS UJK Społem Kielce, który wyprzedza nas jedynie lepszym bilansem bramkowym. Przed nami decydujące mecze w sezonie. Jesteśmy w gronie najlepszych, aby myśleć o kolejnych wygranych, musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Trzecia drużyna grupy mistrzowskiej? Walczymy dalej… apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pierwszy mecz grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków już dzisiaj o godzinie 18:00 w Hali MOSiR przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego 32.

 

II Liga gr. IV 2018/2019

PozycjaDrużynaMZPB+B-B+/-PKTP-
1AZS AGH Kraków3829811429162268826
2AZS UJK Społem Kielce22191691542149605
3SPR Wisła Sandomierz20153613532814811
4SPR Grunwald Ruda Śląska221110621623-23530
5HLB Buskowianka20108502489133424
6PGE VIVE II Kielce22912544598-542936
7AZS Politechnika Krakowska119229122665276
8VIRET CMC Zawiercie148640039552418