Drugoligowe rozgrywki już za nami. 22 kolejki, wygrana z liderem, poczucie radości z ciężkiej pracy na treningach, a także mecze o których chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Wszystko to wystarczyło na trzecie miejsce w tabeli. Medali na szyjach wieszać nie będą, ale dobrze jest skończyć ten sezon na pudle.

Od lat głównym wyznacznikiem tego na ile udany był to dla nas rok, są jednak Akademickie Mistrzostwa Polski. Bywało przecież tak, że treningi mogliśmy kończyć już na początku maja, po odpadnięciu w półfinałach “ampów”. Na szczęście odległe to czasy, a wspomnienia z przed roku i aktualna dyspozycja całej drużyny rozbudzają apetyty. Walkę o medale w tegorocznych Finałach AMP rozpoczniemy już w piątek rano. Tym razem obejdzie się bez wielkiego pakowania, bo Mistrzostwa zawitały do Krakowa. Jak to na finałach bywa każdy mecz, to ten jeden, decydujący, o wszystko. Prawdziwa walka i koncentracja od pierwszego gwizdka, bez tego nie ma co myśleć o wejściu choćby do ósemki. Na pierwszy ogień Politechnika Łódzka, później mocna ekipa ALK Warszawa, a ostatni grupowy rywal to UWM Olsztyn. Doświadczenie podpowiada: nie szukajmy faworytów oraz nie skreślamy żadnej z drużyn. “Ampy” co roku lubiły niespodzianki. O drugim miejscu na Półfinałach w Opolu należy zapomnieć, potraktować tylko jako ważny krok do czegoś więcej. Najważniejsze mecze sezonu dopiero przed nami.

Żadne deklaracje nie mają tu sensu. Jedna przegrana lub zwycięstwo obraca wszystko do góry nogami. Liczy się tylko walka w każdym kolejnym meczu. Cały harmonogram Finału AMP w Piłce Ręcznej Mężczyzn znajdziecie w linku poniżej. Relacje, zdjęcia i najświeższe wyniki dostępne będą na profilu Facebook imprezy. Zapraszamy wszystkich do kibicowania. Marzymy o tym by nasza ostatnia wspólna przygoda trwała jak najdłużej. Drugie pudło w tym sezonie? To byłoby coś…