Po słabszej dyspozycji na koniec roku wydaje się nie być już śladu. Złą passę przełamaliśmy na wyjeździe Kielcach z PGE VIVE II. Kończąc rundę zasadniczą na Handlowym, pokonaliśmy Grunwald Rudę Śląską, zapewniając sobie awans do rundy finałowej z drugiego miejsca.

Do decydującego etapu rozgrywek zabieramy punkty oraz bilans bramkowy z meczów rozegranych przeciwko trzem innym drużynom, które awansowały do grupy mistrzowskiej. Łączymy się z czterema najlepszymi zespołami z grupy B naszej ligi i tak znajdujemy się w ósemce walczącej o awans do 1 ligi. Pozostałe 8 drużyn broni się przed spadkiem. W tabeli grupy mistrzowskiej zajmujemy 3 miejsce, ustępując niepokonanej do tej pory SPR Wiśle Sandomierz oraz AZS UJK Społem Kielce, który wyprzedza nas jedynie lepszym bilansem bramkowym. Przed nami decydujące mecze w sezonie. Jesteśmy w gronie najlepszych, aby myśleć o kolejnych wygranych, musimy wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Trzecia drużyna grupy mistrzowskiej? Walczymy dalej… apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pierwszy mecz grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłki ręcznej mężczyzn, MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków już dzisiaj o godzinie 18:00 w Hali MOSiR przy ulicy Księcia Józefa Poniatowskiego 32.

 

II Liga gr. IV 2018/2019

PozycjaDrużynaMZPB+B-B+/-PKTP-
1AZS AGH Kraków9571242969238858121570
2AZS UJK Kielce443591284110917510426
3SPR Wisła Sandomierz52322015211444779659
4SMS ZPRP II Kielce66313519551950592104
5SPR Grunwald Ruda Śląska64283618771973-9683108
6KS VIRET CMC Zawiercie38211711031080236250
7MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie22202681574107606
8HLB Buskowianka42192310791067125767